İstanbul Avrupa Yakası Şubesi: 0212 210 92 97 - 0212 210 75 09 - 0533 918 9201 - info@teknosunger.com

Zemin Mantarlı Kauçuk | Şap ve Parke Altı Ses İzolasyonu

Mantarlı kauçuk levhalar genellikle zeminlerde kullanılan etkili ses izolasyon malzemelerinden biridir. Zeminlerde meydana gelen titreşim, topuk gibi vibrasyon kesici olarak kullanılan mükemmel bir yalıtım malzemesidir.Mantar şilte hammaddesi mantar olan bir yalıtım malzemesidir. Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir. Daha çok şarap tapası yapımında kullanılan kabuklardan artan parçalar öğütülüp granül haline getirildikten sonra mantar şilte ve benzeri ürünlerin yapımında kullanılırlar.

Parke Altı Mantarlı KauçukMantarlı Kauçuk Levha Uygulaması

Parke Altı Ses Yalıtımı İzolasyon Malzemesi, zole kauçuk mantarlı halı, zemin kaplaması ses ve darbe izolasyonunda mantar ve kauçuk malzemeyi bir arada kullanmak isteyenlerin tercihidir. Parke, seramik ve daha birçok zemin kaplama malzemesinin altına yürüme kaynaklı ayak ve topuk seslerini önleme amacı ile kullanılmaktadır.

Mantarlı Kauçuk LevhaZemin Mantarli Kauçuk

Ses ve izolasyon değerleri ele alındığında diğer yalıtım malzemelerine göre yüksek performans sunan titreşim emici levhalardan birisi de kauçuk mantar levhalardır. Granül mantarların kauçuk malzemesi ile bileşimi sonrasında hazırlanan blokların dilim şeklinde istenilen ebatlarda üretilmesi ile müşterilere sunulmaktadır. Mantarlı kauçuk levhalar, zemin ve çatılarda kullanılmaktadır. Ayrıca vibrasyon emici özelliği ile de makine temellerinde tercih edilmektedir. Jeneratör, konut, kompresör, hidrofor, torna, okul ve binalarda, zemin ve duvarlarda darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde büyük katkısı vardır.

Yumurta Desenli Mantarlı KauçukMantarlı Kauçuk Şilte

Ham maddesi Mantar Meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen blok ve silindirlerden dilimlemek ve soyulmak suretiyle istenilen kalınlıklarda mantar şilte, mantar levha, mantar levhalar ve mantar rulolar elde edilir. Mantar şilte, Mantar levhalar ve mantar rulolar ses yalıtım, vibrasyon ve titreşim amaçlı olup geniş kullanım alanlarına sahip malzemelerdir. Mantar şilteler ayrıca zemin altı, parke altı, şap altı uygulamalarında ses, ısı ve darbe emici özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar.

Kauçuk Mantar LevhaZemin Ses İzolasyon Malzemeleri

Mantarlı Kauçuk Levha Kullanım Alanları

Açık ve Kapalı Çocuk Oyun Alanları, Bisiklet ve Yürüyüş Parkurları, Otopark ve Garaj Girişleri, Okul Bahçeleri, Atış Poligonları, Jeneratör, Asansör motoru gibi birçok binada duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde uygulandığı alanlarda ısı yalıtımının arttırılmasında da kullanılmaktadır.

Özellikleri Darbe Ve Titreşim Sesi yalıtımı
Kalınlıkları 1mm - 10mm arası
Ebatlar 540 x 540 mm veya 1000 x 1000 mm + rulo
Renk Siyah-bej 
Yüzey Düzgün ve granül doku
Isı Geçirgenliği 0.06M K/W 5mm (DIN 52612)
Ses Yalıtımı Lw=20 db
Çekme Mukav. 5,2 kg / cm2
Yoğunluk 700 - 800 gr / cm3
Sertlik 75 Shore A
Görünüm Mantarlı- Siyah levha

TEKNO SÜNGER İSTANBUL AVRUPA YAKASI ŞUBESİ

  • Adres : Kağıthane Caddesi Çağlayan Mahallesi No: 63 Kağıthane / İST.
  •  Ofis İrtibat :    0212 210 92 97
  •  Satış Pazarlama : 0212 210 75 09
  •  Gsm : 0533 918 92 01
  •  E-mail     : info@teknosunger.com

Akustik Piramit Sünger - Ses Yalıtım Malzemeleri - Piramit Yanmaz Sünger - Basotect Piramit Sünger - Ses Yalıtım Süngeri