İstanbul Avrupa Yakası Şubesi: 0212 210 92 97 - 0212 210 75 09 - 0533 918 9201 - info@teknosunger.com

Zemin Mantar Şilte | Parke Altı Şilte

Zemin mantar şilte, mantar meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen istenilen kalınlıklarda mantar levha, manta şilte ve mantar rulolar dan oluşan ses izolasyon malzemeleridir. Mantar şilte şap ve parke altına kullanılan ses yalıtım malzemesidir. İnşaat sektöründe kullanılan ve titreşim kaynaklı oluşan sesleri engelleyen bir üründür. KUllanım alanları çok geniştir. Bu ürünümüz 2mm ile 12mm kalınlıklar arasında olup rulo ve plakalar halindedir.Özellikle lamine , laminat ve halı altına yastıklama, destekleme, ses ve ısı izolasyon bariyer ürünü olarak kullanılır. Bununla birlikte aynı kalınlıklarda kauçuk ağırlıklı mantar şilte ürünlerimiz mevcuttur.

Parke Altı ŞilteTitreşim Engelleyici Mantar Şilte

Uygulama alanları; seramik, masif parke, pvc içerikli malzemlerin altına uygulanılır. Bu tür amaçla köpük, naylon şilte gibi sentetik ürünlerin yanı sıra tamamen tabii ve her türlü kansorojen etkiden uzak bir üründür. Zemin mantar şilte adından da belli olduğu gibi mantardan yani granül mantarından işlenerek üretilir. Mantar şilte parke ve şap altına koyularak ısı ve ses izolasyonunu sağlamış olunur.

Zemin Mantar LevhaZemin Mantar Şilte Uygulaması

Zemin mantar şilte granül mantardan işlenerek elde edilir. İstenilen kalınlıklarda üretilir. Parke ve şap altına konularak kullanılan ses izolasyon malzemesidir. İnşaat sektöründe sık kullanılan zemin mantar şilte vibrasyon ve titreşim kaynaklı sesleri engeller. Kullanım alanları oldukça geniştir. Mantar Şilteler Laminant parke Döşenmeden Önce Altına Serilerk ısı ve ses yalıtımı sağlar.Granüller önce sentetik yapıştırıcıların da yardımı ile silindir bloklar halinde sıkıştırılırlar.

Zemin Ses İzolasyon MalzemeleriZemin Mantar Şilte

 Daha sonra bu silindir blokları 2 mm’den 5 mm’ye kadar farklı kalınlıklarda kesilerek mantar şilte haline getirilirler. Mantar Şilte : Şap altı ile parke altı zemin ses yalıtımı ve vibrasyonunda kullanılan akustik şilte formunda yalıtım levhalarıdır.Mantar Şilte diye bilinen bu akustik zemin ses yalıtım levhaları, doğal ağaç kabuğundan üretilmektedir, ve son derece sağlıklı ve çevreye zarar vermeyen yeşil dostu ürünler arasındadır. Mantar levhalar, kauçuk katkılı veya klasik mantar yoğunluk olarak iki çeşite ayrılır.

 Parke Altı Mantar ŞilteMantar Şilte Uygulaması

Rubber mantar levha veya kauçuk katkılı mantar şilte levhalardır. Mantar Şilteler endüstriyel amaçla yetiştirilmiş özel ağaçların kabukları değerlendirilerek üretilmektedir. Bu sayede hem doğaya dost hemde sağlığa zararsız ürün halini almaktadır. Zeminin üzerine parke altına, şap altına ve ya makinelerin altına kullanılarak hem sesi hemde titreşimi önler. Klasik mantar şiltenin yanı sıra kauçuk katkılı olarak 2 şekilde üretimi yapılmaktadır. Kauçuk ve ya Mantar Cork çeşitleriyle lamine ve laminat parke altına her türlü zemine uygulanan bu ürün uzun ömürlü, kaliteli ve Avrupa standartlarında etkili bir ses yalıtım ve vibrasyon önleme ürünüdür. Rulo halinde toptan ve perakende Türkiye'nin her yerine ve yurt dışına satışını yapmaktayız.

Yanmaz ve alev ile teması sırasında damlacık oluşturmaz.
Temizlenmesi gerekmez.
Rutubet ve nemden etkilenmez.
Küflenmemektedir.
Leke tutmaz.
Esnek bir yapıdadır.
Hafif bir malzemedir.
Farklı kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilmektedir.
Farklı formlarda üretilebilir.
Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
Rebonded bondex süngerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilir.
Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
Ses iletkenlik 0,035 W / mK
Ses yutma katsayısı ? = 0,30 - 1,12

TEKNO SÜNGER İSTANBUL AVRUPA YAKASI ŞUBESİ

  • Adres : Kağıthane Caddesi Çağlayan Mahallesi No: 63 Kağıthane / İST.
  •  Ofis İrtibat :    0212 210 92 97
  •  Satış Pazarlama : 0212 210 75 09
  •  Gsm : 0533 918 92 01
  •  E-mail     : info@teknosunger.com

Akustik Piramit Sünger - Ses Yalıtım Malzemeleri - Piramit Yanmaz Sünger - Basotect Piramit Sünger - Ses Yalıtım Süngeri