İstanbul Avrupa Yakası Şubesi: 0212 210 92 97 - 0212 210 75 09 - 0533 918 9201 - info@teknosunger.com

Zemin Kauçuk Levha | Parke Altı Kauçuk Levha

Her zeminde kullanılabilen kauçuk levha zeminde meydana gelen darbe ve titreşim kaynaklı seslerin önlenmesi adına parke veya şap altında kullanılarak zemin ses izolasyonu sağlanmış olur.Bu sesleri minimize etmek için kauçuk levha ve epidyem ses bariyeri kullanılmaktadır. Gürültülü makinelerin çalıştığı iş yerlerinde titreşim nedeniyle alt kata giden seslein engellenmesi amacıyla zemine uygulanabilmektedir. İnşaat sektörü başta olmak üzere tekstil, makine sanayi, otomotiv gibi sektörlerde de kullanılabilmektedir.

Parke Altı Kauçuk LevhaKauçuk Levha

Dairenizden alt katınıza giden sesler nedeniyle şikayet alıyorsanız kauçuk levhayı zemine uygulayabilirsiniz. Kauçuk levha alt kata giden seslerin kesilmesini sağlamaktadır. Tek başına yetersiz kalırsa diğer ses kesici malzemeler ile birliktede uygulanabilmektedir. Kauçuk levha farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. İnşaat sektörü, tekstil sektörü, otomotiv sektörü, basketbol salonları, voleybol salonları, atletizm pistleri, tenis kortları, yürüyüş yolları, açık yada kapalı spor sahaları, çok amaçlı spor salonları gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

Şap Altı Kauçuk LevhaVibrasyon Kesici Kauçuk

Zeminlerde parke ve şap mantar şilte altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamıyla kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyonu malzemesidir. Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Suyla temizliği yapılabilmektedir. Kauçuk levha zeminde ses yalıtımı sağlamak ve titreşim aynaklı sesleri engellenemek amacıyla kullanılmaktadır.

Zemin Kauçuk LevhaTitreşim Emici Kauçuk Levha

Zemin altına uygulanan kauçuk levha şap yada parke altında da kullanılabilmektedir. Malzeme kalınlıkları 1 mm ve 10 mm arasıdır. Yoğunluğu 265 ile 400 kg/ m3 arasıdır. Alt kata giden ayak seslerininde kesilmesini sağlamaktadır. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

Zemin Ses İzolasyon MalzemesiKauçuk Levha Uygulaması

ZEMİN KAUÇUK LEVHA ÖZELLİKLERİ

Kalınlıkları 1 mm - 10 mm arasıdır.
Zemin altına uygulanmaktadır.
Parke ve şap altına kullanılabilmektedir.
Lw = 24 darbe sesi azaltım değerine sahiptir.
265 ile 400 kg/m3 arası yoğunluktadır.

Yanmaz ve alev ile teması sırasında damlacık oluşturmaz.
Temizlenmesi gerekmez.
Rutubet ve nemden etkilenmez.
Küflenmemektedir.
Leke tutmaz.
Esnek bir yapıdadır.
Hafif bir malzemedir.
Farklı kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilmektedir.
Farklı formlarda üretilebilir.
Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
Rebonded bondex süngerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilir.
Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
Ses iletkenlik 0,035 W / mK
Ses yutma katsayısı ? = 0,30 - 1,12

TEKNO SÜNGER İSTANBUL AVRUPA YAKASI ŞUBESİ

  • Adres : Kağıthane Caddesi Çağlayan Mahallesi No: 63 Kağıthane / İST.
  •  Ofis İrtibat :    0212 210 92 97
  •  Satış Pazarlama : 0212 210 75 09
  •  Gsm : 0533 918 92 01
  •  E-mail     : info@teknosunger.com

Akustik Piramit Sünger - Ses Yalıtım Malzemeleri - Piramit Yanmaz Sünger - Basotect Piramit Sünger - Ses Yalıtım Süngeri