İstanbul Ümraniye Şubesi:  0216 693 15 25      Ankara Şubesi:  0312 316 20 81      İzmir Şubesi:  0232 373 25 35    

Akustik Piramit Sünger | Yanmaz Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger ses yalıtımının gerekli olduğu ortamlarda kullanılmaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi piramit tipindeki akustik süngerlerdir bu süngerler ortamdaki yankı, eko, gürültü gibi ses karmaşalarını en aza indirgemek amacıyla kullanılmaktadır. Piramit süngerler yanmaz ISO sertifikalıdır ve küflenme, koku yapmaz şekilde imal edilmektedir. Piramit süngerler genel olarak stüdyo, reji odası, müzik odası, kayıt odası gibi mekanlarda sık tercih edilen ses yalıtım malzemesidir.

Akustik Piramit Sünger Piramit Sünger Stüdyo Uygulaması

Piramit süngerlerin tek başına yetersiz kaldığı yerlerde bariyerli modelleri kullanılmaktadır. Bariyerli süngerler 2 sünger arası ağır epdm ses bariyeri sıkıştırılması sonucu oluşmaktadır. Piramit süngerler ses yalıtımı dışında akustik düzenleme de yaptığından dolayı tercih edilen malzeme haline gelmiştir. Müzik sektöründe popüler olan akustik bir köpük olarak bilinen yüksek alçak frekanslara uygun yalıtım süngeridir. Ses yalıtım malzemelerinden birisi olan piramit sünger, gözenekleri açık, ses emiş ve yutma özelliği çok iyi olan bir üründür. Genellikle iç mekanların akustik düzenlenmesi amacı ile tercih edilen piramit sünger, düşey ve yatay yönde seslerin yalıtımının sağlanması için oldukça ideal bir malzemedir.

Piramit Sünger Stüdyo Ses YalıtımıYanmaz Piramit Sünger

Piramit süngerlerin uygulaması oldukça basittir solid bazlı aks yapıştırıcı ve rulo yardımı ile sizler de uygulayabilirsiniz. Piramit süngerlerin kendinden yapışkanlı modelleri de üretilmektedir. Piramit süngerler ses yalıtımı ve akustik düzenlemenin ihtiyaç duyulduğu her yerde kullanılabilmektedir. Akustik yanmaz özellikte piramit sünger, ses düzenlenmesi ve ses izolasyonunu sizlerin ihtiyaçlarınıza karşın üretilmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere, piramit süngerler piramit şeklindedir.

Poliüretan Piramit SüngerPiramit Sünger Uygulaması

Ortamdaki sesin içeriden dışarıya veya dışarıdan gelen sesin kesilmesi için yardımcı bir malzemedir. Piramit süngerler poliüretan hammadesinden üretilmektedir, zamanla aşınmazlar ve alev almaz özelikte olan piramit süngerler ses yalıtımı konusunda oldukça etkili olan akustik süngerlerden biridir. Piramit süngerler, akustiği düzenleyici ses yalıtımı ve izolasyon özelliklerine sahiptir. Profesyonel akustik ses malzemesidir ve açık gözenekli bir yapıya sahiptir. Radyo Stüdyoları, müzik stüdyoları, eğlence mekanları, müzik odaları gibi bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Profesyonel ses yalıtımı için vazgeçilmez bir üründür.

Piramit SüngerPiramit Sünger Akustik Oda Uygulama

Piramit Süngerlerin Kullanım Alanları
Stüdyo, reji odası, jeneratör odası, klima odası, chiller, hidrofor odası, akustik kabin, asansör dairesi, atış poligonu, bateri odası, tekne motor kabini gibi mekanlarda daha çok tercih edilmektedir.

Yanmaz ve alev ile temeası sırasında damlacık oluşturmaz.
Temizlenmesi gerekmez.
Rutubet ve nemden etkilenmez.
Küflenmemektedir.
Leke tutmaz.
Esnek bir yapıdadır.
Hafif bir malzemedir.
Farklı kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilmektedir.
Farklı formlarda üretilebilir.
Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
Rebonded bondex süngerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilir.
Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
Ses iletkenlik 0,035 W / mK
Ses yutma katsayısı ? = 0,30 - 1,12

AKSA AKUSTİK İSTANBUL MERKEZ ŞUBE

  • Yukarı Dudullu Mah. İmes E Kapısı Karşısı Mevdudi Sok. No:25 Ümraniye/İstanbul
  • Dudullu İmes E Kapısı Karşı Sokağı
  •  Ofis İrtibat :    0216 693 15 25
  •  Satış Pazarlama :    0850 433 53 73
  •  Gsm : 0544 523 26 25
  •  E-mail     : info@aksaakustik.com.tr
  •  Website : www.aksaakustik.com

Akustik Piramit Sünger - Ses Yalıtım Malzemeleri - Piramit Yanmaz Sünger - Basotect Piramit Sünger - Ses Yalıtım Süngeri