İstanbul Avrupa Yakası Şubesi: 0212 210 92 97 - 0212 210 75 09 - 0533 918 9201 - info@teknosunger.com

Yumurta Sünger | Yanmaz Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger adından da anlaşıldığı gbi yumurta kutusu şeklindeki alev almaz akustik süngerlerdir. Poliüretan maddesinden üretilen akustik yumurta sünger ses yalıtımı konusunda oldukça etkili olan ses yalıtımı sünger çeşitlerinden biridir. Uygulama sonrasında yüksek akustik düzenlemeye sahip olması nedeniyle akustik yumurta sünger en çok tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Yumurta süngerin şekli ve içeriğinde yer alan malzemeler nedeniyle ses yalıtımında istenilen performansı sunmaktadır. Yumurta süngerlerin tek başına yetersiz kaldığı yerlerde bariyerli modelleri yer almaktadır. Böylece güçlü sesin mevcut olduğu ortamlarda yüksek performans sağlayabilmektedir.

 Akustik Yumurta SüngerYanmaz Yumurta Sünger

Yumurta sünger yanmazlık özellikte olduğundan yangının büyük ölçüde engellemekte ve yangının büyümemesini sağlamaktadır. Akustik süngerlerin neredeyse hepsi aynı kalitede olmakta ancak şekil bakımından farklılıkları bulunmaktadır. Yüksek seslerin olduğu ortamlarda kullanılmak istenildiğinde tek başına değil bariyerli modelleri ile birlikte kullanılarak daha iyi sonuç elde edilmektedir.

 Yumurta Sünger Duvar UygulamasıYumurta Sünger Akustik Oda Uygulaması

Küf, nem ve rutubet oluşumuna neden olmayarak ses emcilik özelliğine sahiptir. Ses yalıtımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir yerde malzeme kadar odanın dekorasyonuna da uygun olmalıdır. Uygulama sırasında süngerler solid yapıştırıcı ve rulo ile yapıştırılmaktadır.

 Poliüretan Yumurta SüngerYanmaz Akustik Sünger

Solid yapıştırıcı ses yalıtımının yapılacağı duvara sürüldükten sonra süngerin yapıştırılması gerçekleşir. Akustik yumurta süngerin kendiliğinden yapışkanlı türleri de mevcuttur. Bu durumda solid yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan direkt olarak ihtiyaç alanına yapıştırılmaktadır.

 Yumurta Sünger Stüdyo Ses YalıtımıYumurta Sünger Uygulama

Kullanım alanları arasında ise akustik bir ortam olması gereken sinema salonları, stüdyo, tekne motor kabini, makine dairesi, prova odası, akustik oda, enstüman ve çalgı odaları, jeneratör odası, ses kayıt odası, stüdyo gibi mekanlar yer almaktadır.

 

Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
Küflenmez ve nemden etkilenmez.
Kolay şekillenir, esnektir.
70 kg/m3 yoğunluk.
Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
Yüksek ve orta frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
Renk seçeneği melamin köpük beyaz ve gridir.
Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri vardır.
Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
Ses iletkenlik 0,035 W / mK
Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

TEKNO SÜNGER İSTANBUL AVRUPA YAKASI ŞUBESİ

  • Adres : Kağıthane Caddesi Çağlayan Mahallesi No: 63 Kağıthane / İST.
  •  Ofis İrtibat :    0212 210 92 97
  •  Satış Pazarlama : 0212 210 75 09
  •  Gsm : 0533 918 92 01
  •  E-mail     : info@teknosunger.com

Akustik Piramit Sünger - Ses Yalıtım Malzemeleri - Piramit Yanmaz Sünger - Basotect Piramit Sünger - Ses Yalıtım Süngeri