İstanbul Avrupa Yakası Şubesi: 0212 210 92 97 - 0212 210 75 09 - 0533 918 9201 - info@teknosunger.com

Akustik Ahşap Panel | Ahşap Yansıtıcı Panel

Akustik panel iletişim kurulacak ortamdaki ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir.Akustik önemli bir bilim dalıdır ve ses titreşim dalgalarının etraftaki obje ve eşyalalarla çarpışmasını , ses emilmesi ve yansıtılması ilişkisini inceler. Ses dalgalarının kes,kin ve sert objelere çarpması ile oluşan yankı, bir çok kez ortam ses kalitesini ve insanlar arası iletişimi zorlaştırmaktadır. Akustik ahşap paneller yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur.

Akustik PanelAhşap Panel

Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzeri delikli ve derzlidir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneller kullanılarak imal edilmektedirler. Derzli akustik paneller, ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustik özelliğini kazanan panellerdir.

Derzli Ahşap Panel UygulamasıDelikli Ahşap Panel Uygulaması

Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustik özelliğini belirler.Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır. Derzli duvar panelleri dekoratif görünüm ve en iyi ses emisyonu sağlamaya yönelik çalışmalar doğrultusunda Gökçe Akustik mühendisleri tarafından geliştirilmiş panellerdir. Derz grubu panelleri önden derz, arkadan delik delinerek akustik kaplama panel haline getirilir.

Ahşap Yansıtıcı PanelAkustik Ahşap Panel

Delikli akustik paneller, ahşap panelin üzerine belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki delik çapı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler. Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.

Delikli Ahşap PanelDerzli Ahşap Panel

Ahşap Panel Uygulama Alanları:
Konferans, tiyatro, nikah ve sinema salonları, AVM’ler, restoranlar, diskolar, radyo ve tv santralleri , bürolar, kalabalık ofisler, danışma hattı merkezleri, çağrı merkezleri, atış poligonları, spor salonları, çağrı merkezleri, yüzme havuzları, düğün salonları, konservatuvarçalışma salonları.

Sistem: Akustik paneller lamba-zıvanalı sistem ile monte edilir. Panellerin yan kısımlarına lamba ve zıvana yöntemi uygulanır ve tel zımba ve yapıştırıcı ile duvara uygulanır.

Teknik Özellikler: Standart ölçüler 600x1200mm’dir. Çalışılabilen maksimum ölçü ise 1500x3000mm’dir. Talep edildiği takdirde özel ebatlarda üretilebilmektedir.

Hammadde: MDF üzeri boya, melamin ve doğal kaplama

Yangın Sınıfı: DIN4102-B2, doğal kaplama yangın geciktirici cila uygulaması B1

Taşıyıcı Sistem: Lamba-zıvana sistem

TEKNO SÜNGER İSTANBUL AVRUPA YAKASI ŞUBESİ

  • Adres : Kağıthane Caddesi Çağlayan Mahallesi No: 63 Kağıthane / İST.
  •  Ofis İrtibat :    0212 210 92 97
  •  Satış Pazarlama : 0212 210 75 09
  •  Gsm : 0533 918 92 01
  •  E-mail     : info@teknosunger.com

Akustik Piramit Sünger - Ses Yalıtım Malzemeleri - Piramit Yanmaz Sünger - Basotect Piramit Sünger - Ses Yalıtım Süngeri